מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
> ירושה בין ידועים בציבור
ירושה הוראות חוק הירושה,התשכ"ח-1965. סעיף 55 "מעין צוואה ": איש ואשה החיים חיי משפחה במשק בית משותף אך אינם נשואים זה לזה, ומת אחד מהם ובשעת מותו אף אחד מהם לא היה נשוי לאדם אחר, רואים את הנשאר בחיים כאילו המוריש ציווה לו מה שהנשאר בחיים היה מקבל בירושה על פי דין אילו היו נשואים זה לזה, והוא כשאין הוראה אחרת, מפורשת או משתמעת, בצוואה שהשאיר המוריש".

סעיף 55 לחוק הירושה משווה את מעמדו של הידוע בציבור למעמדו של בן הזוג הנשוי בהחילו את זכות הירושה על פי דין גם על הידועים בציבור וקובע 3 תנאים לזכאות לירושה:

א. בני הזוג חיו חיי משפחה - התנאי של חיי משפחה קיבל פירוש של קיום חיי אישות כבעל ואישה. חיים אינטימיים כמו בין בעל ואישה המושתתים על יחס של חיבה ואהבה, מסירות ונאמנות המראה שבני הזוג קשרו גורלם זה בזה – קביעות.ונקבע בפסיקה ,כי מרכיב המגורים הוא מרכיב חיוני ביותר.

ב. במשק בית משותף – הכוונה לשיתוף במקום מגורים, אכילה, שתייה, לינה, הלבשה ושאר הצרכים שאדם נזקק להם בחיי היומיום, כאשר כל אחד מבני הזוג מקבל את הדרוש לו ותורם, אם ממונו ורכושו ואם מטירחתו ועמלו, את חלקו כפי יכולתו ואפשרויותיו. תפקיד בית המשפט לוודא כי הקשר הכלכלי וניהול משק הבית המשותף, ככל שהוכח, לא בא לספק צורך אישי, נוחות, כדאיות כספית או סידור ענייני, אלא הוא פועל יוצא טבעי מחיי המשפחה המשותפים, כנהוג וכמקובל בין בעל ואשה הדבקים אחד בשני בקשר של גורל חיים.( ע"א 621/69 קרול נסיס נ` קורינה יוסטר , פד"י כד (1) 617 .)

(שני התנאים הנ"ל שלובים ושזורים ונצרכים אחד למשנהו)

א. בעת מות אחד מהם לא היה בן זוגו נשוי לאדם אחר .

יסודות הסעיף צריכים להתקיים ,עד ליום מותו של בן הזוג ממש,או בסמוך לפטירתו,ממש ערב פטירתו ואין די בקשר שהיה בעבר, גם אם הסתיים ימים ספורים טרם הפטירה.אם אחד היסודות התערער,טרם מות אחד מבני הזוג,אפילו היה קיים זמן רב קודם לכן – אין הוראת הסעיף מקנה זכות ירושה.

זכות הירושה של הידוע/ה בציבור מכוח סעיף 55 לחוק הירושה אינה תלויה בכוונה כלשהי של בן הזוג שנפטר וקשורה ישירות למצב עובדתי נתון ,אם היו בני הזוג ידועים בציבור אם לאו .מכאן שביטול הזכות של הידוע/ה בציבור לרשת חייבת להיות בדרך של צוואה ולא בדרך אחרת – כך שגם במקרים בהם לא הוכחה כוונת הורשה ואפילו במקרים בהם הוכח כי המוריש לא חפץ להוריש לבן הזוג ,אך לא ניתן ביטוי לרצון זה בצוואה,זכאים הידועים בציבור העונים על דרישות סעיף 55 לרשת את בן זוגם שלא הותיר צוואה !

הפרדה רכושית אם הייתה והיעדר שיתוף פעולה כלכלי אינו שולל את מעמד בן הזוג הידוע בציבור לצורך ירושה .גם העדר מקום מגורים קבוע אינו שולל את היותם ידועים בציבור לצורך ירושה ובני הזוג יכולים להתגורר פעם בדירת הגבר ופעם בדירת האישה .אין דרישה לתקופת זמן מינימאלית של חיים משותפים ולצורך הכרה כידוע בציבור כיורש ניתן להסתפק בתקופה קצרה של חיים משותפים (נפסק בעבר על ידי ביהמ"ש כי תקופה חיים משותפים של שלושה חדשים מספיקה !!!).גם קיום קשרים אינטימיים עם אחרים במקביל לקשר הזוגי העיקרי עם בן הזוג אינו שולל את מעמדו של בן הזוג כידוע בציבור לצורך ירושה!!!
 
#עורך דין גירושין #עו"ד גירושין #עו"ד מיכל מוזס
 

למידע נוסף, ייעוץ או ייצוג ע"י עורכת הדין מיכל מוזס אנא לחצו על הקישור צור קשר« חזרה למאמרים
הסכם ממון
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
חוק להסדר התדיינויות
סיפורים מהחיים
אלימות כלכלית
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
גירושין של אנשי הייטק
גירושין של רופאים
נסטינג
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין