מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
סיפורים מהחיים
סיפורי גירושין- בגידות בחיי הנישואין

לפני שנים ספורות התקשרה אלי אישה , בחורה צעירה ממררת בבכי וסיפרה כי גילתה שבעלה בוגד בה עם אישה גרושה ולה שלושה ילדים.
מדובר היה בזוג צעיר עם שני ילדים, זוג נאה שלא חסר להם מאום; ילדים טובים, בית לתפארת, מכוניות חדשות, עסק, עוזרת קבועה, בקיצור הכל.
הצדדים הגיעו אליי להליך גישור, כאשר זה הלך בערך כך: האישה בוכה, והבעל מחייך מאוזן לאוזן. במהלך הגישור ולאור ההתעקשות של האישה לחזור לשלום בית ו"לבלוע" את הבגידה... אפילו הייתה מוכנה שימשיך את הקשר עם אותה אישה, רק שלא יעזוב את הבית, ניסיתי לשכנע אותו שלא ייפרד.
מול עיניי ראיתי גבר שבקלות דעת את משפחתו בלי לקחת בחשבון את תוצאות הדברים, כאשר שאלתי אותו מהי הסיבה לבגידה ולפירוד אמר שבמהלך השנים ובמיוחד משעה שאשתו יצאה לעבוד לא הייתה לו "אוזן קשבת".
אוזן קשבת? התפלאתי..... על זה לא מתגרשים... המחיר של הגירושין כה כבד וזאת באמת סיבה זניחה.אבל הוא היה זחוח דעת, במצב רוח מצוין והתעקש להמשיך את ההליך... אפילו כשיצאנו לעשן (אז עוד עישנתי פה ושם) בחדר המדרגות לא הפסיק לחייך ולצחוק.... במהלך הגישור האישה התאוששה מעט, עמדה על הרגליים ובאחת מפגישות הגישור סיפרו שישבו יחדיו והגיעו להסכמות אותן העלו על הכתב.
ההסכמות היו נדיבות מאוד מצד הבעל, זכות מגורים לאישה ולבנות עד להגיען לגיל 18 בבית הפרטי, מזונות נדיבים מאוד של כ 10,000 ₪ לחודש ועל כך תוספות ועוד ועוד. אין ספק שבהיותו מאוהב העולם נראה ורוד יותר ובהתאם לכך הייתה נכונותו לשלם. בהסכם נקבע שלכל אחד מהצדדים הזכות להחליט על גירושין.
סופו של דבר, לאחר שאושר ההסכם וזמן קצר אחריו החליטה האישה לממש את זכותה ולהתגרש (הפעם למורת רוחו של הבעל), תוך זמן קצרצר היה לה בן זוג (עו"ד בעצמו), היא הייתה צעירה, נאה וחמודה. הקריסה שחוותה חלפה והיא הייתה מאוהבת, התגוררה בבית פרטי ששוויו רב, קיבלה מזונות נדיבים והחיים חייכו אליה.
מנגד שמעתי כי הבעל נקלע לקשיים עקב העובדה שנאלץ גם לשלם מזונות גבוהים, גם שילם חובותיה של אהובתו החדשה וגם פרנס את ילדיה מנישואין קודמים, שמעתי כי העסק שלו שהיה מקור פרנסתו נקלע לקשיים ועמד בפני מכירה.
אינני יודעת מה סוף הסיפור ואני גם לא שופטת ולא מביאה שום מוסר השכל בסיפור הזה, למעט דבר אחד- באמת זו הייתה זילות של מוסד הנישואין, והמשפט שנחרט בזיכרוני היה "כי אין לי אוזן קשבת", וזהו הסיפור אותו אני מספרת פעמים רבות לאנשים אשר מגיעים להתייעץ  ומתלבטים האם להתגרש . 


לפעמים הסדר פשרה טוב יותר מניהול הליכי גירושין.
הגיע אלי בעל  שרצה להתגרש . הוא הופנה ע"י לקוח קודש עבורו ניהלתי הליך גירושין שנה לפני כן.לפני שניכנסנו להליך גירושין יקר ומכאיב הצעתי להם הליך גישור שיהיה משתלם לכל  הצדדים. הבעל היה אגב נדיב מאד , מעבר להמלצות שלי.  מתוך התחשבות של הבעל בילדים הצענו כי האישה תמשיך להתגורר בבית למשך 5 שנים לאחר הגירושין , תקבל מחצית הזכויות שצבר בעבודתו  ו4,000 ש"ח דמי מזונות חודשיים. האישה דחתה את הצעתנו בבוז ואמרה כי פחות מ5,000 ש"ח לחודש היא לא תסכים וכן מגורים בדירה עד הגיע שבת הקטנה לגיל 18 [ [באותו זמן היתה כבת 4]. 
כבר אז אמרתי לאישה כי הצעת הבעל היא מתחשבת ולא תקבל יותר בבית המישפט אך היא התעקשה  ללכת לבית המישפט . תוצאת הדברים היתה כי חצי שנה אחר כך מכרנו את הדירה בכינוס נכסים  וחילקנו את הכסף בין הצדדים והיא נאלצה ללכת להתגורר אצל אביה. לאחר הליך ארור שעלה לה כסף רב , נפסקו לה מזונות ל-2 הקטינים  בסך 3,200 ש"ח ולחצית הזכויות הכספיות היתה צריכה לחכות עד מועד פירעון כל קופה וקופה. בשלב מסויים הייתה צריכה את הכסף והסכימה לוותר על כ-30% בחלק מהקופות הלא נזילות . על כך נאמר "אכל לקה ושילם". גם יכלה להישאר לגור בדירת 5 חדרים ולא בדירה של אביה, גם היו לה מזונות יותר גבוהים, גם היתה מקבלת את מחצית שווי הזכויות במלואם וגם הייתה חוסכת את שכר הטירחה של עורך הדין לגירושין שלקחה. מנגד הבעל היה מאד מרוצה מפסק הדין וכך נותר לו גם כסף כדי להוציא על ילדיו כאשר באו לבקרו.צוואה חלומית

באיזור "הטיפים למתגרשים" כתבתי מספר מילים לגבי חשיבות צוואה בהליך גירושין [גירושים]. בהעדר צוואה בן /בת הזוג יורשים גם אם מצויים בסיכסוך עמוק איתכם. כל עוד לא התגרשתם וכל עוד אין צוואה , הם יורשים אתכם [ במיקרה מוות חס וחלילה ]ב50%. זה הזכיר לי מיקרה מלפני כמה שנים. הגיע אלי גבר כבן 45  לפגישה וסיפר שהוא נשוי עם ילדים ויש לו מאהבת שהוא מאד אוהב וגם המאהבת נשואה.למעשה הוא רצה שאטפל בהסכם גירושין בינו לבין אישתו וסיפר שבמקביל המאהבת מתחילה גם היא בהליך גירושין למרות שבעלה אינו מעוניין בגירושין ממנה. כמובן שהכוונה שלהם היתה להתאחד האחד עם השני. פחות מחודש אחר כך הגיע אלי אותו בחור וסיפור מדהים בפיו.הבעל של המאהבת, שהיה בחור צעיר  יחסית נפטר בפיתאומיות מדום לב .מסתבר כי היה לו ביטוח חיים על סך מיליון ש"ח שהאישה היתה המוטבה בו . אכן האישה קיבלה את הכסף , ירשה גם 50% מכל רכושה [ נוסף על החצי שלה ברכוש המשותף . מה יצא??? נחסך ממנה הליך הגירושין ,היא התאחדה באין מפריע עם המאהב של , יחד עם מיליון ש"ח כבונוס נחמד ויחד עם 50% מרכושו של הבעל ז"ל. אין לי ספק שאילו היינו שואלים את הבעל בוודאי שהיה מזדעזע  מתוצאה זו .אילו היתה צוואה הרי שבוודאי שהילדים היו יורשים את הכסף הזה ונהנים ממנו ולא האישה שבגדה בבעלה והמאהב שלה!!


הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין